Tai-chi Jihlava > Tai-chi Jihlava

Tai-chi Jihlava

Tai-chi je čínské umění, které dokonalým způsobem spojuje bojové umění (sebeobranu), meditaci (rozvoj vědomí) a zdravotní cvičení.


Zobrazit termíny kurzů a seminářů

Motto:

Na Tai-chi je mimo jiné krásné to, jak dokáže bezděky spojovat fyzickou a vnitřní rovinu, aniž bychom o tom jakkoli museli přemýšlet.

Tai-chi je ale daleko více než jen bojové umění a více než jen forma cvičení ale má také i hlubokou filozofickou perspektivu. Jemné, pomalé pohyby a promyšlené metody pohybování životní silou v těle nás učí, abychom se uvolnili a otevřeli našemu celému a plnému lidskému potenciálu - a to jak na úrovni fyzické, emocionální, tak i mentální.

Jedním ze základních principů Tai-chi je uvolnit tělo, mysl a zároveň "vycvičit" naši energii.

Cvičením Tai-chi a Cchi-kung se nejen že dobíjíme energií, ale zároveň si i uvědomujeme, že energie stejně jako všechno ostatní musí být v pohybu, cirkulovat. Aby se totiž paradoxně nestalo, že se cítíme čím dál více unaveni nahromaděnou energií, kterou pořád držíme v těle.

Dá se tedy říci, že jen bedlivou a jemnou pozorností (a to nejen při cvičení) ale i v běžném životě se můžeme posouvat dál, uvolňovat svoje tělo a zároveň i mysl.

Můžeme také jednoduše napsat : jakou máš energii, takové máš tělo...

Tai-chi Jihlava > Tai-chi Jihlava

odkazy v zápatí které je stále vidět

zobrazit menu