Tai-chi Jihlava > Cvičitel

Cvičitel

Pátek Miroslav - cvičitel Tai-chi II. třídy

https://www.youtube.com/watch?v=coU02mK0vsA

 

Co mi Tai-chi dalo a dává:

Tai-chi mě velice obohatilo o další a hlubší smysl mého života. Zpočátku cvičení jsem začínal (spíš intuitivně) chápat, že život již nemusí být jen o "jíst, pít, chodit do práce a tak pořád dokola" ale že může být i skrze toto cvičení obohacen o mnoho dalších, hlubších, vnitřních záležitostí. Později jsem i na svém těle pocítil, jak mi Tai-chi pomáhá i při řešení různých zdravotních potíží, uvolňuje od stresu. Naučil jsem se (nebo lépe řečeno - stále se učím) skrze Tai chi lépe vnímat a hlavně naslouchat vlastnímu tělu. Jsem sice každým rokem starší, jako každý, ale cítím se daleko lépe v porovnání s dobou, kdy jsem se touto "meditací v pohybu" nezabýval a cvičil pouze karate.

Miroslav Pátek

Cestou Tai-chi se nechávám vést již přes dvě desítky let a mohu upřímně říci, že je přede mnou stále mnoho nepoznaných cest. A to je právě na tomto umění krásné - že se pořád budou otvírat nové cesty, možnosti a "obzory" -  v možnostech harmonie, souladu se svým tělem, v práci s energií...a navíc je úžasné, že tento způsob pohybu se dá aplikovat a využívat prakticky celý život a to v jakémkoliv věku.

Říká se také, že Tai-chi má jednu jedinou nevýhodu. A ta nevýhoda zní : že to prostě nejde hned...

Což ale v dnešní době není zrovna dvakrát populární, protože převážná část lidí chce pokud možno (obrazně řečeno) všechno a hned... Trvá ale dlouhé roky než se člověk dostane (alespoň k základům) vnitřního vnímání, prociťování a hlavně vyjádření těchto aspektů skrze pohyb.

Ale každý máme jiný důvod proč cvičíme :

Děkuji svým učitelům:

Miroslav Pátek

Janu Turneberovi, Otakaru Chocholovi, mistryni Zhai Jun, Janu (Honzovi) Pletánkovi za předané zkušenosti.

 

Tai-chi Jihlava > Cvičitel

odkazy v zápatí které je stále vidět

zobrazit menu